top of page

Item List

ПЕРЕГЛЯНУТИ ТРАНСЛЯЦІЮ

DESIGN CHALLENGE: Circular Design for Public Space

Друзі, відкриваємо набір на Design Challenge, де разом будемо аналізувати, розробляти міські об’єкти та матеріали за підходами циркулярності 🔄

За круговою економікою – майбутнє, але вже зараз нам потрібно вчитися застосовувати її принципи у всіх сферах життя. Зокрема у дизайні та проєктуванні публічних просторів.

Design Challenge – це два дні насиченої роботи, під час яких ми:
✅ поговоримо, як планувати й проєктувати публічні простори міста відповідно до кругової економіки
✅ проаналізуємо використання матеріалів у громадських просторах Івано-Франківська
✅ поділимося нашими напрацюваннями щодо матеріалів та об'єктів
✅ досліджуватимемо об'єкти просторів за принципом дизайн-мислення

Важливою частиною нашої роботи буде брейншторм-сесія, де ми разом дизайнуватимемо об'єкти громадських просторів Івано-Франківська. А опісля – ми прототипуватимемо та втілимо найкращі ідеї та концепції.

Мета Design Challenge проста – спільно створити публічний продукт для міста, який відповідатиме стандартам кругової економіки.

Кому буде цікавий Design Challenge?
Перш за все професійній спільноті, яка розвиває місто – архітекторам, дизайнерам, урбаністам, розробникам.
Запрошуємо всіх, хто створює, проєктує чи втілює громадські простори та бажає створювати нове міське середовище за принципами кругової економіки.

Також подія буде цікава і для екологічних ініціатив, хіміків, фізиків, адже ми будемо переосмислювати та перероблювати наявні старі чи непотрібні матеріали.

Read More
ПЕРЕГЛЯНУТИ ТРАНСЛЯЦІЮ

БРАНЧ-ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПЛАНІВ "ПАРАСОЛЬКИ"

Поговоримо за бранчем про Відкритий цех «Парасолька»?

Ось уже майже пів року майстерні Парасольки відкриті для всіх мешканців міста. Ми постійно працюємо над удосконаленням – ставимо нові верстати, навчаємо різних виробничих процесів, рухаємо графік і переплановуємо простір.

У вівторок, 26 жовтня, запрошуємо приєднатися до спільного столу резидентів Парасольки, Промприлад.Реновація та всіх, кому цікаве виробництво чи розвиток виробництва в місті.

Разом у дружній атмосфері обговоримо майбутнє Парасольки – просторове планування, технологічні можливості, для кого далі працюватимемо та плануватимемо співпрацю з сусідами нашого корпусу.

Read More
ВЖЕ ВІДБУЛАСЬ

ВЕЧІР СЕРІАЛІВ ПРО ДИЗАЙН

Цього четверга переглядатимемо Abstract: The Art of Design — про те, як дизайн є частиною нашого життя в найрізноманітніших аспектах. Кожна серія розповідає про процеси розробки продукту у різних сферах, про підходи до дизайнування від провідних світових спеціалістів та історії виникнення знайомих вам речей.

Наш серіальний марафон розпочнеться о 19:00 і триватиме доти, доки у вас вистачить сил (або доки у нас вистачить серій).

Приходь у Відкритий цех Парасолька, захопи коцик і щось перекусити. З нас чай і кіно.

Read More
ПЕРЕГЛЯНУТИ ТРАНСЛЯЦІЮ

ВИКОРИСТАТИ НЕ МОЖНА ВИКИНУТИ: матеріали у публічних просторах

Проєкт «Продукт для міста» – на фінішній прямій. І тепер готові показати каталог матеріалів у публічних просторах нашого міста.

Спершу ми проаналізували за принципами кругової економіки об'єкти та матеріали у 20 публічних просторах Івано-Франківська.
Потім провели Design Challenge – брейншторм та дизайн сесію – і разом з місцевими архітекторами, дизайнерами та урбаністами дискутували, що можна змінити з погляду дизайну та матеріалів у цих просторах.

Ці дві події стали основою для каталогу, який ми презентуємо у форматі бранчу у середу, 3 листопада. На заході поговоримо:
– які матеріали та об’єкти найпоширеніші у громадських просторах Івано-Франківська
– чи відповідають вони принципам кругової економіки та що можна змінювати у цьому напрямі
– наші рекомендації щодо використання у просторах бетону, дерева, металу, пластику
– практики, кейси та досвід наших британських партнерів Studio Weave

Де: офіс METALAB, вул. Академіка Сахарова, 23, 3-тій поверх Промприлад.Реновація.

Участь у події можна взяти тільки за умови наявності сертифіката про повну вакцинацію або ПЛР-тесту.

Для тих, хто не зможе бути присутнім на презентації – ми транслюватимемо її онлайн. Посилання на трансляцію додамо пізніше.

Проєкт «Продукт для міста» є частиною фестивалю «Сеанс Міського Сканування 2021» і відбувається у партнерстві з британськими партнерами Studio Weave. Його втілюють команди MetaLab, Відкритий цех "Парасолька", Тепле Місто / Teple Misto за підтримки Український культурний фонд та British Council Ukraine

Read More
ПЕРЕГЛЯНУТИ ТРАНСЛЯЦІЮ

ДИСКУСІЯ: СОРТУВАТИ ЧИ НІ?

Сортувати чи ні – чекліст для франківців

У суботу, 23 жовтня, долучайся до відкритої дискусії щодо сортування вторинної сировини за участі RE: laboratory, SortSmart та METALAB.

Приєднуйся поговорити про сортування, застосування матеріалів і відходів після першого терміну використання.
Зі зростанням екоініціатив у Франківську, збільшується кількість можливостей і рішень для перероблення та повторного використання відходів. Тому будемо раді зібратись разом та спробувати відповісти на низку запитань:
- Сортувати чи ні?
- В чому полягають виклики та вигоди сортування?
- Цінність переробки та повторного використання відходів.
- Співпраця екоініціатив з мешканцями та бізнесами Івано-Франківська.
- Що може зробити кожен окремо і всі ми разом для екосвідомого суспільства?

Read More
ПЕРЕГЛЯНУТИ ПОДІЮ

КУРС ДЕРЕВООБРОБКИ

Це курс, на якому ти навчишся основ деревообробки, як правильно та безпечно поводитися з базовими деревообробними верстатами. А найголовніше – самостійно виготовиш кілька дерев’яних предметів на вибір.

Read More
ПЕРЕГЛЯНУТИ ПОДІЮ

КУРС МЕТАЛООБРОБКИ

Протягом трьох днів будемо різати, свердлити, розігрівати, згинати, зварюювати та шліфувати металеві деталі. Поекспериментуємо з різними з'єднаннями, формами та текстурами.
В результаті курсу учасники виготовлять декілька предметів для дому.

Read More
ПЕРЕГЛЯНУТИ РЕЗУЛЬТАТ

МАЙСТЕРНЯ «ТБІЛІСІ»

Запрошуємо проєктувати та будувати масштабний публічний простір у подвір’ї Парасольки під кураторством наших партнерів — команди Тбіліського архітектурного бієнале.

А в суботу, 4 вересня, завершимо будівельний табір денною вечіркою з грузинською їжею, напоями та танцями.

Read More
ПЕРЕГЛЯНУТИ ПОДІЮ

МАЙСТЕРНЯ ЕЛЕКТРОНІКИ

Cтвори свій синтезатор! Ця майстерня – це навчання для тих, хто давно мріяв спробувати себе в електроніці. Або для мейкерів, які хочуть навчитися паяти й працювати з друкованими платами, контролерами та зробити аналоговий музичний інструмент.

Read More
МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ

ОЗЕРО З ЛЕБЕДЕМ: пікнік на терасі

Два тижні ми будували дерев’яний пірс та спуск-рампу на озері з Лебедем.

У понеділок запрошуємо відсвяткувати відкриття нового громадського простору на невеликому пікніку біля озера з Лебедем о 16:00.

Презентуємо результати нашого будівництва та розповімо, чому побудували саме пірс і рампу. Також до нас приєднаються в онлайн-форматі британські партнери Studio Weave.

Бери з собою гарячі напої, смаколики, теплі пледи та гайда відпочивати на природі біля озера з Лебедем!

Оскільки зараз наше місто знаходиться у червоній зоні, участь у події можна взяти тільки за умови наявності сертифіката про повну вакцинацію або ПЛР-тесту. Бережи себе та своїх близьких.


Проєкт «Продукт для міста» є частиною фестивалю «Сеанс Міського Сканування 2021» і відбувається у партнерстві з британськими партнерами Studio Weave. Його втілюють команди MetaLab, Відкритий цех "Парасолька", Тепле Місто / Teple Misto за підтримки Український культурний фонд та British Council Ukraine

Read More
ПЕРЕГЛЯНУТИ ПОДІЮ

ПЕРФОРМАТИВНИЙ ВОРКШОП З НИЗЬКОСОРТНОЇ МАГІЇ

Воркшоп від групи Абстрактний палець зі Львова. Основним інструментом буде увага, а основним медіумом і матеріалом, з яким ми будемо працювати,– тіло. Беріть зручний одяг, який не буде обмежувати ваші рухи і дозволить, наприклад, лягти на підлогу.
Жоден попередній досвід не потрібен.

Тривалість: 3 год

Read More
ФОТО З ПОДІЇ

ПЛАСТИКОВА МАЙСТЕРНЯ

Запрошуємо тебе опанувати технологію перероблення пластику.

Етап 2 (11-12 вересня) – публічна частина, де разом з учасниками будемо досліджувати технологію, експериментувати з матеріалом і його властивостями.

Тривалість: 3 год

Read More
bottom of page