Круговий дизайн у публічних просторах Івано-Франківська
DO
Помічали, що у наших громадських просторах забагато бетону? Замало озеленення?
Монотонний дизайн і мале різноманіття матеріалів з цікавими фактурами та принагідними для різноманітного використання?
Деревина, метал і бетон – це тріо найпоширеніших матеріалів у світовому будівництві. Вони ж переважають і у просторах нашого міста.
Але наскільки кожен з них є циркулярним? Що краще використовувати для лавочок, смітників, мощення чи дитячих майданчиків? Як найкраще обробляти матеріали, щоб було і екологічно, і естетично, і довше нам слугувало? Чому деревина найциркулярніша, а кількість бетону варто зменшувати аж до абсолютної відмови від нього?
Відповіді на ці запитання шукали наші експертки та дослідниці Mariana Baran, Anna Dobrova, Anna Pashynska, Yuliia Popova, Ksenia Semenova у новому дослідженні «Круговий дизайн у публічних просторах Івано-Франківська. Аналіз і стратегії використання матеріалів».
Це вже друга розвідка про кругову економіку та як публічні простори Івано-Франківська можна адаптовувати до її принципів, яку ми робимо разом з платформою Тепле Місто / Teple Misto.
У цьому дослідженні ви знайдете:
– що таке сталі та циркулярні будівельні матеріали
– аналіз використання матеріалів у публічних просторах Івано-Франківська
– вимоги державних стандартів щодо матеріалів у просторах
– способи скорочення і заміни бетону, металу та поради щодо поводження з деревиною
– стратегії циркулярного дизайну та використання матеріалів у просторах
Розвідка буде корисна для комунальних та приватних замовників громадських просторів, а також архітекторів_ок, дизайнерів_ок та інженерів_ок. Хочемо, щоб вона порушила тему більш екологічного використання матеріалів у публічних просторах.