top of page

Про Сканування


Місту, як і людині, потрібні систематичні обстеження — профілактика і, за потреби, лікування.

Ірина Шутка

Рольові моделі в урбаністичному контексті, є чимось, без чого місто не здатне існувати і що його певним чином рухає. Це можуть бути й урбаністичні рішення, які існують деінде. Нині активно запозичують західний досвід. Наприклад, систему громадського транспорту в Лондоні можна розглядати як приклад доброї рольової моделі. Але часто ті моделі, які беремо звідкись, базовані на міфах про певну практику. Переймаючи якийсь підхід, ми намагаємось адаптувати його, а не просто робити «копіпейст». Мова, зрештою, про розуміння, навіщо імпортуєш, як це працюватиме в місцевому контексті, і що хочеш створити по-новому. Рішення, відповіді часто є тут — довкола нас, у середовищі. Нині в Україні діє багато громадських ініціатив, є активні люди з цікавими ідеями — є багато можливостей, свободи для створення власних рольових моделей.

Ліва Дударєва

До нас приїхали біля 20 кураторів — людей з абсолютно різними вміннями, баченнями і можливостями. Це митці візуального мистецтва, музиканти, архітектори, урбаністи, соціологи. Це не є лиш архітектурний чи урбаністичний фестиваль. Він міждисциплінарний. Таким чином ми хочемо зробити більш широке й одночасно глибоке дослідження міста.

Анна Пашинська

Ми хочемо вийти за рамки звичної тусовки, яка зазвичай реагує на заклик приєднатись до процесу, розширити коло активних людей, залучити більш широку аудиторію до спільної роботи. Особливість нашого фестивалю в тому, що ми можемо підняти певні міські проблеми і намагатись вирішити їх, не будучи при цьому, скажімо, міською адміністрацією. Ми б не хотіли, щоб це був просто якийсь перформанс чи проведення часу в розмовах, а щоб фестиваль мав якесь реальне втілення і результати.

Олександр Шевченко

Найважливіша мета цього фестивалю — дати містянам зрозуміти, що вирішення ситуацій зазвичай знаходяться довкола нас. Ми спробуємо змінити кут зору на проблеми.

METASITU

Вам бракує дерев у місті і ви охоче посадили б кілька? Можливо, ви любите/ненавидите дощ і взагалі, що ви робите, коли на вулиці раптово починає накрапати? Ймовірно, вам подобається слухати місто, а, може, — бракує у ньому музики? Або ви любите досліджувати місто, спостерігати, як воно змінюється, творити зміни?.. Якщо щось із цього — ваше, то вам — на «Сеанс Міського Сканування».

Важко сказати, що ми хочемо робити простими словами, бо ми збираємось перевернути уявлення про прості слова і звичні речі. Але, в першу чергу, про архітектуру. Приблизно, як ви думаєте, що салат тільки їдять, а ми хочемо відкрити нові можливості салату. Те саме можна зробити з містом. Повірте, потенціал є не тільки у салату.

Богдан Волинський

bottom of page