top of page

СКОРИ ПРОМУ / SCORES OF PROM

Майстерня охоплює сфери образотворчого мистецтва, соціального дизайну і архітектури. Ми будемо разом досліджувати зв'язок між тілом і простором, тілом і тілом, тілом і об’єктом.

Мислити будемо зсередини тіла через створення та перформативне відтворення цього процесу та ззовні тіла через зчитування та спостереження за розвитком цього процесу.

Почнемо з короткого теоретично-візуального вступу до поняття скору у мистецтві, танці, графічному дизайні, архітектурі та науці. Ми визначимо і окреслимо внутрішні скори (соматичні структури) у власних тілах, а також зовнішні, які артикулюються поза нашими тілами, але в які ми все одно інтегровані (соціальні структури).

- Як виглядає цей взаємозв'язок?

- Які наслідки та динаміка випливають з цього взаємозв’язку?

Для виявлення цих зв’язків ми будемо досліджувати нотні системи, протоколи, діаграми, карти, алгоритми, людські пропорції, соціальні структури та ієрархії, механізми комунікації і т.д. Ми підійдемо до цього з мультидисциплінарної перспективи, враховуючи медичні, соматичні, соціальні, архітектурні, урбаністичні, промислові та економічні сфери.

Разом з учасниками ми зосередимося на впливі скорів шляхом переплетення теоретичних знань, дискусій/аналітичних, перформативних та художніх методів.

Досліджуючи та експериментуючи з діями, пов'язаними з тілом, простором, об'єктами і часом, та використовуючи простір Промприладу як навчальний кейс, ми запропонуємо нові можливості для спостереження та дослідження середовища. Будемо спілкуватися, висловлювати ідеї та отримувати знання — на художньому, соціальному, політичному і особистому рівнях

КОМУ

Майстерня буде актуальною для архітекторів, дизайнерів, перформерів, хореографів, митців та студентів профільних вузів.

МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ

м. Івано-Франківськ, вул. Сахарова 23 Завод Промприлад. Парасольковий цех

ДАТИ ПРОВЕДЕННЯ

5-7 липня

ДАТИ OPEN CALL

10-30 червня

1 липня - результати відбору

КУРАТОРКА МАЙСТЕРНІ

Даша Цапенко — архітекторка і соціальна дизайнерка, яка проживає в Нідерландах. Має ступінь магістра соціального дизайну Ейндговенської Академії Дизайну (NL). Нещодавно була художницею у резиденції в Академії Яна Ван Айка в Маастрихті.

У своїй практиці Даша приділяє увагу ролі приватних домашніх просторів з точки зору сегрегацій та обмежень.

Вона фокусує своє дослідження житлових просторів, розкладаючи рутину та акти, які відбуваються у цих просторах, на окремі дрібні компоненти та зводячи їх до стану елементарного просторового акту. Використовуючи різноманітні художні, дизайнерські та перформативні медіуми, Даша накладає на ситуації з домашнього побуту специфічні обмеження і перешкоди, які в її очах недооцінені в сучасному світі екстремальної свободи та безмежних можливостей.

МОВА МАЙСТЕРНІ

Українська

ПРОГРАМА МАЙСТЕРНІ

День перший

 • 10:00 - 11:00 - кава + знайомство

 • 11: 00 - 12:00 - колективне Просторове тілесне дослідження Промприладу, базоване на принципах Рудольфа Лабана і Інгрид Бартеніефф

 • 12:00 -13:00 - інтро триваючого мультидисциплінарного теоретично-практичного дослідження “Scores & Structures” (“Скори та Структури”), ініційованого Ніною Глокнер (Німеччина), Aндреаю Канепою (Перу) та Дашою Цапенко (Україна) під час резиденції у Jan Van Eyck Academie

 • 13:00 -14:00 - колективний обід

 • 14:00 - 15:00 - термінологія та дифініція “скору”. Виявлення “скору” в оточуючому середовищі: у міському просторі та на прикладах творчих та суміжних дисциплін: архітектура, (ландшафтний) дизайн, хореографія, музика, образотворче мистецтво, а також кримінологія, дозиметрія і т.д.)

 • 15.00 - 16.00 - аналіз у групах скорів з різніх дисциплін. Поняття відкритого-закритого скору. Поняття та оцінка скорів у часі

 • 16.00 - 17.00 - обговорення результатів аналізу, дискусія

День 2

 • 9:00 -10.00 - кава

 • 10:00 -11:00 - колективне Просторове тілесне дослідження Промприладу, базоване на принципах Рудольфа Лабана і Інгрид Бартеніефф.

 • 12:00 -13.00 - лекція кримінолога, інтро у методи дослідження та нотаційні методи місця злочину, як приклад запозичення скору із суміжної дисципліни

 • 13:00 -14:00 - колективний обід

 • 14:00 - 17.00 - поділ на групи. Самостійне дослідження Промпиладу, як майданчика для аналізу, виявлення та створення власного скору

День 3

 • 9:00 - 10.00 - кава

 • 10.00 - 10.30 - колективне просторове тілесне дослідження Промприладу, базоване на принципах Рудольфа Лабана і Інгрид Бартеніефф.

 • 10.30 - 13.00 - самостійне створення / виявлення власного скору Промприладу в групах

 • 13:00 - 14:00 - колективний обід

 • 14:00 - 18.00 - самостійне створення / виявлення власного скору Промприладу в групах

 • 18:00 - 20.00 - презентація результатів (макетів, перформансів, структур і т. д.) у групах, дискусія

Учасників майстерні відбиратимуть куратори за даними цієї анкети. Кількість місць обмежена

Участь у майстернях безкоштовна

Результати відбору 1 липня

ЗA БУДЬ-ЯКИХ ПИТАНЬ ПИШИ НАМ:

metalab.if@gmail.com https://www.facebook.com/iflab/

コメント


bottom of page