top of page

ТЕКСТИЛЬНА МАЙСТЕРНЯ: "КОЧОВІ МАТЕРІЇ"

Статика та динаміка: в певній мірі, вся історія світової цивілізації відбувається як з’ясування стосунків між цими двома змінними станами. Культурі міст протистояв підкорений номадами (кочівниками) безкрайній простір.

Але це умовний поділ - ці два стани є взаємодоповнюючими і взаємопроникними системами. Сьогодні настають часи, коли все людство стає кочівним, а їх тимчасовими стоянками – стародавні та сучасні міста.

На цій майстерні ми спробуємо віднайти сліди зниклої кочової культури в навколишньому міському ландшафті та знайти нові тлумачення речей, що складають побут нового номада. Для цього експерименту ми використовуємо тканину – найпластичніший матеріал з побуту кочівника.

Ми використовуємо традиційні техніки номадів, щоб створити актуальні форми для сучасного мандрівника. Ми розшифруємо історію, вкарбовану в предмети забутої цивілізації, і спільно знайдемо нові послання. КОМУ

Ця майстерня буде актуальною для архітекторів, дизайнерів, митців та студентів профільних вузів.

МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ

м. Івано-Франківськ, вул. Сахарова 23

Завод Промприлад. Парасольковий цех

ДАТИ ПРОВЕДЕННЯ

5-9 липня

5 липня (п'ятниця)

17:00 - 20:30

6 липня (субота)

12:00 - 16:00

7 липня (неділя)

12:00 - 16:00

8 липня (понеділок)

17:00 - 20:30

9 липня (вівторок)

17:00 - 20:30

ДАТИ OPEN CALL

22-30 червня

1 липня - результати відбору

КУРАТОРКА МАЙСТЕРНІ

Асель Єжанова - архітекторка, а також культурна активістка.

Напрям розвитку її кар’єри в сфері культурного активізму визначився участю у дебатах у сфері архітектури та убранізму, а також зацікавленості у сприянні залучення в процес дизайну більшої аудиторії.

Саме те маленьке місто на території великих північних степів Казахстану, де пройшло її дитинство, дало їй великі можливості і простір для творчості та створення нових моделей. Важливим було сприяння її мами, яка була першою в сім’ї, хто вивчав архітектуру. Виростаючи на території біля в’їзду до розселеної сільськогосподарської цілинної землі (так звана «Целєна»), Асель також отримала певне уявлення про соціальну політику Радянського Союзу і ця зацікавленість в політиці залишилась з нею до тепер.

Вона була куратором виставок та подій на такі теми як: «Сталінські репресії», «Робоча міграція» та «Скейтова культура» .

У 2015 вона заснувала Урбаністичний Форум в місті Алмати – незалежну платформу для обговорень урбаністичних питань Казахстану.

Як архітектор Асель встигла попрацювати на трьох континентах: в США, Великій Британії та Казахстані.

МОВА МАЙСТЕРНІ

Українська та російська

Учасників майстерні відбиратимуть куратори за даними цієї анкети.

Кількість місць обмежена

Участь у майстернях безкоштовна

ЗA БУДЬ-ЯКИХ ПИТАНЬ ПИШИ НАМ:

metalab.if@gmail.com

Comments


bottom of page